Druskininkų ligoninėje rugpjūčio mėnesį darbą pradeda gyd. akušerė-ginekologė Akvilė Čerkauskaitė.

Pirmąsias konsultacijas gydytoja teiks rugpjūčio 25 ir 27 d., nuo 10 val. ryto.

Registruotis gydytojos konsultacijoms galima jau dabar telefonu (8313) 59 144, registruojantis reikia turėti šeimos gydytojo siuntimą.

Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė džiaugiasi, kad kolektyvas kasmet pasipildo naujais, įvairių sričių specialistais, kurie atvyksta į Druskininkus ir čia konsultuoja pacientus. „Džiaugiuosi, kad jauni medikai renkasi Druskininkų ligoninę. Savo ruožtu stengiamės sudaryti jiems patogias sąlygas. Pastebime, kad pacientai jais pasitiki – šis abipusis bendravimas labai džiugina“ – sakė E. Raulušaitienė.

Gyd. akušerė-ginekologė A.Čerkauskaitė 2018 m. baigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos fakultetą, 2022 m. baigė LSMUL akušerijos ir ginekologijos rezidentūrą.

Nuo 2018 m. gydytoja dirbo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos Akušerijos-ginekologijos klinikoje, nuo 2020 m. – LSMU Kauno ligoninėje Krikščioniškuose gimdymo namuose bei Marijampolės ligoninėje Akušerijos-ginekologijos skyriuose.

Gydytoja nuolat tobulina savo kvalifikaciją – dalyvauja nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose ir seminaruose.

„Nuo ankstyvos jaunystės mačiau save medicinos srityje, kiek vėliau, medicinos studijų metais pajutau, kad akušerija-ginekologija yra labiausiai traukianti sritis – tiek daug aktualių klausimų kylančių kasdienybėje ir aplinkoje, į kuriuos norisi turėti atsakymus, ir tuo dalintis, nes problemos ir klausimai, kylantys moterims, dažnai yra paplitę ir paliečia daugelį merginų bei moterų įvairiais gyvenimo tarpsniais“ – sako A. Čerkauskaitė.

Gydytoja pažymi, kad šiais laikais gyvenimo tempas aktyvus bei įtemptas kaip niekada anksčiau, moterys apsiima begalę veiklų, išdalina save kitiems, tačiau ne visada randa laiko sau, rūpinimuisi savo sveikata.

„Moterims svarbu nepaprastai svarbu prisiminti save, nesišarvuoti kantrumu ir nedelsti atvykti profilaktinei patikrai bent kartą per metus, tokiu būdu išvengiant, kad sveikatos problemos pasivys anksčiau laiko. Konsultacinėje poliklinikoje atlieku ginekologinę apžiūrą, ultragarsinį tyrimą, onkocitologinį tyrimą, gimdos kaklelio biopsiją, tyrimus dėl makšties uždegimų ir lytiškai plintančių ligų, taip pat prižiūriu nėščiąsias, atlieku ultragarsiniu tyrimus viso nėštumo metu, konsultuoju kontracepcijos klausimais bei esant nusiskundimų perimenopauzės ir pomenopauzės laikotarpiais.Labai svarbus yra onkocitologinis tyrimas, nes Lietuva yra viena pirmaujančių pagal sergamumą gimdos kaklelio vėžiu. O jo pagrindinė prevencinė priemonė gana paprasta – atvykti gimdos kaklelio tyrimui pagal patikros programą. Svarbu paminėti, kad yra galimybė pasiskiepyti vakcina nuo pagrindinio gimdos kaklelio vėžį sukeliančio viruso – žmogaus papilomos viruso. Didžiausias veiksmingumas pasiskiepijus iki pirmųjų lytinių santykių, tačiau pasiskiepyti galima ir vėliau, apsisaugant nuo naujo apsikrėtimo ŽPV virusu. Taip pat ir nėščiosioms bei planuojančioms nėštumą labai svarbu apsilankyti pas šeimos gydytoją ir ginekologą, sužinoti, kaip pasiruošti nėštumui, kokius tyrimus reikalinga atlikti. Apsilankymų metu pabrėžiama folio rūgšties svarba, ultragarsinio tyrimo reikalingumas I ir II trimestro patikrai bei vaisiaus būklės monitoravimui nėštumo metu. Visoms nėščiosioms nepriklausomai nuo nėštumo dydžio būtina skubos tvarka kreiptis į medikus esant skausmams pilve, kraujavimui, susilpnėjus ar nejaučiant vaisiaus judesių“ – apie darbą kalba A. Čerkauskaitė.

Gydytojos Konsultavimo/veiklos sritys: nėščiųjų ligos, nėščiųjų priežiūra, ginekologinės ligos, menstruacinio ciklo sutrikimai, klimakterinio periodo sunkumas, šlapimo nelaikymas, vulvos bei makšties uždegimai, reprodukcinė medicina, ginekologinė endokrinologija, onkoginekologinių susirgimų profilaktika, ultragarsinė diagnostika akušerijoje ir ginekologijoje.

Gydytoja atlieka minimaliai invazyvias ginekologines operacijas: histeroskopija, polipektomija, diatermokonizacija, gimdos abrazija, gimdos spiralės įvedimas/ištraukimas.