NEMOKAMOS PASLAUGOS

Nemokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis Lietuvoje vadinamos tokios paslaugos, kurios yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis., ir kurios nėra įtrauktos į mokamų sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą.
Sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos.

Asmuo, kuris kas mėnesį moka (arba už jį darbdavys ar valstybė sumoka) privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, užsigarantuoja teisę į nemokamą sveikatos priežiūrą.
Labai svarbu tai, kad, norint gauti nemokamas gydytojų specialistų paslaugas, kiekvienas pacientas turi pateikti šeimos gydytojo siuntimą. Šeimos gydytojo siuntimo nereikia kreipiantis į gydytoją dermatovenerologą, o taip pat, jei į tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiamasi pakartotinai (t. y. gydytojas nurodė atvykti pakartotinai, nes dar tęsia paciento tyrimą ar gydymą) arba pacientas serga lėtine liga, dėl kurios jam reikalinga ilgalaikė stebėsena.

Nemokamai teikiamos nuolatiniams šalies gyventojams būtinosios (pirmosios ir skubiosios) medicinos pagalbos paslaugos, kurių sąrašas patvirtintas LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Šioms paslaugoms nereikalingas gydytojo siuntimas.