Druskininkų ligoninės gydytojos pulmonologės: „Nedelskite gydyti kvėpavimo takų bei plaučių ligų“

2024 vasario 22 d. | Gydytojų patarimai

Pagal dažnumą kvėpavimo sistemos ligos yra vienos iš dažniausiai pasitaikančių. Jei vieniems su šeimos gydytojo pagalba pasiseka su šiomis ligomis susidoroti palyginti nesunkiai, tai kitiems prireikia ir gydytojo pulmonologo konsultacijų ligoninėje.

Gydytojas pulmonologas – kvėpavimo takų ir plaučių ligų gydytojas. Jis įvertina paciento būklę, nustato tikslią diagnozę, paskiria reikalingus tyrimus ir gydymą, stebi ligos eigą. Druskininkų ligoninėje pacientus kvėpavimo takų bei plaučių ligų klausimais konsultuoja dvi profesionalios gydytojos pulmonologės.

Pasak gydytojų, į pulmonologą turėtų kreiptis pacientai, jaučiantys įvairios kilmės dusulį, užsitęsusį kosulį, skrepliavimą, krūtinės „veržimą“, atkosėjimą krauju.

Visi pacientai dėl savo sveikatos būklės, bronchito ar kitų plaučių ligų pirmiausia turėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. Tačiau, jei bronchitai kartojasi kelis kartus per metus, dažnai vargina dusulio ar kosulio epizodai sezoniškumo metu, reikėtų atvykti gydytojo pulmonologo konsultacijai diagnozės patikslinimui ir gydymo taktikos parinkimui. Taip pat pacientai, sergantys lėtinėmis plaučių ligomis – astma, lėtine obstrukcine plaučių liga –  turėtų bent vieną kartą per metus atvykti kontrolei.

Gydytojos pulmonologės taip pat atkreipia dėmesį, kad dažnai sunkios kvėpavimo takų ir plaučių ligos simptomai pacientus užklumpa netikėtai ir labai stipriai, todėl, vos juos pajutus, nereikėtų delsti, nes pasekmės gali būti labai rimtos.

Užsiregistruoti Druskininkų ligoninėje dirbančių gydytojų pulmonologių konsultacijoms galite portale esveikata.lt arba paskambinę į Konsultacinę polikliniką tel. (+370 313) 59 144.