Radiologijos kabinetas

RADIOLOGIJOS KABINETO TELEFONAS Tel. +370 313 59137

RADIOLOGIJOS KABINETO DARBO LAIKAS

Kiekvieną dieną nuo 8:00 iki 18:00 (pietų pertrauka 12:00 – 12:30)

Dantų rentgenogramos atliekamos pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 16:00 – 17:00 val. (reikalinga išankstinė registracija).

Svarbu! Radiologinis tyrimas dėl ligos ir/ar profilaktinis ištyrimas atliekamas tik turint gydytojo siuntimą.

Radiologijos kabinete 2020 metais įrengtas stacionarus modernus rentgeno aparatas, kuris leidžia atlikti tyrimus greičiau ir kokybiškiau. Aparatas yra su elektronoptiniu stiprintuvu (EOP), dėl ko pacientai tiriami neužtamsintame kabinete, pats aparatas parenka reikiamos apšvitos dozės pagal paciento svorį. Tai leidžia sumažinti spinduliuotės poveikį pacientams, gauti geresnės kokybės ir daugiau informacijos suteikiančias rentgenogramas, kurios apdorojamos skaitmeniniu būdu, nereikia ryškinti nuotraukų. Kitų specialybių gydytojai atliktų rentgenogramų vaizdą gali įvertinti savo darbo vietoje kompiuterių monitoriuose.

Nuo 2005 m. ligoninėje yra atliekamos mamogramos. Tai jautrus ir specifiškas tyrimas, kuriuo aptikti galima iki 85–90 proc. krūties vėžio atvejų. Šio tyrimo metu galima aptikti auglį dvejais metais anksčiau nei jis bus apčiuopiamas. Apšvitinimo rentgeno spinduliais kiekis yra nedidelis ir mažai kenksmingas, palyginti su tyrimo teikiamais privalumais.

Mūsų ligoninėje mamogramas atlieka ilgametę patirtį šioje srityje turintys specialistai, o tai yra labai svarbu, nes mamogramoje reikia pastebėti ir ypač mažus pakitimus.

Ligoninė, siekdama sukurti pacientams lengviau prieinamas kokybiškas, efektyvesnes sveikatos priežiūros paslaugos, 2018 m. liepos mėnesį įsigijo novatorišką aparatą – skaitmeninę dantų radioviziografijos sistemą, kurios pagalba savivaldybės gyventojams bus greičiau ir daug kokybiškiau daromos dantų rentgeno nuotraukos. Aparatas turi galimybę padarytas nuotraukas atspausdinti tuoj pat, todėl pacientams tai yra patogiau, nes nereikia papildomai atvykti į ligoninę atsiimti nuotraukų. Šio aparato dėka gaunamos daug kokybiškesnės nuotraukos, kurios leidžia anksčiau diagnozuoti ligas. Norint pasinaudoti šia paslauga, pacientai turi kreiptis į ligoninės registratūrą registracijai. Ši paslauga yra mokama.

Prieš tyrimą pacientas privalo pasirašyti sutikimą, kad yra supažindintas apie spinduliuotės poveikį sveikatai ir sutinka tirtis. Vaikų iki 16 m. ištyrimo atveju pasirašo tėvai arba globėjai.

RADIOLOGIJOS KABINETE DIRBA

  • Gydytojai radiologai-echoskopuotojai – Igoris, Nijolė, Severina;
  • Vyr. radiologijos technologė – Aurelija;
  • Radiologijos technologės – Irma, Valda, Janina, Teresa, Aldona, Ivona, Jolanta.