VAIKŲ LIGŲ SKYRIUS

VAIKŲ LIGŲ SKYRIAUS TELEFONAS

Tel. +370 313 59 142

Vaikų ligų skyrius yra įsikūręs pirmame ligoninės aukšte.

Čia stacionarinė pagalba suteikiama vaikams iki 18 metų, sergantiems kvėpavimo takų, virškinimo sistemos ligomis, bei kitomis infekcinėmis ir psichosomatinėmis ligomis. Skyriuje per metus vidutiniškai gydoma apie 400 ligonių, iš jų apie 3 procentus tenka pervežti į kitas ligonines tolimesniam ištyrimui ir gydymui.
Pacientai hospitalizuojami ekstra tvarka ar esant šeimos gydytojo siuntimui. Vaikai iki 3 m. amžiaus slaugomi vieno iš tėvų (gauna maitinimą ir lovą). Vyresnio amžiaus vaikai tėvų gali būti slaugomi esant medicininėms indikacijoms. Vaikai skyriuje vidutiniškai gydomi 2 – 4 dienas, deja, kartais gydymas užtrunka ir ilgiau.
Vaikų ligų skyriuje atliekami visi būtiniausi laboratoriniai ir instrumentiniai (rentgenologinis, echoskopinis ištyrimas) tyrimai. Esant indikacijoms, pacientus konsultuoja kiti ligoninės specialistai: LOR gydytojas, vaikų neurologas, vaikų hematologas, chirurgas, okulistas, reabilitologas, psichologas. Vykdomas pirmasis reabilitacijos etapas.
Skyriuje teikiama aktyvaus – tęstinio gydymo paslauga, kai pacientas ligos pradžioje tiriamas ir gydomas universiteto ar regiono ligoninėje (minimaliai 3 dienas), o tolimesniam gydymui ir reabilitacijai atvyksta į Druskininkų ligoninės Vaikų ligų skyrių. Įvykdžius pirmą reabilitacijos etapą pacientas siunčiamas sanatoriniam gydymui į vaikų sanatoriją „Saulutė“.

Skyriaus gydytojai visą parą teikia būtinąją medicininę pagalbą priėmimo skyriuje apsilankiusiems vaikams. Per metus ši pagalba suteikiama apie 900 mažųjų pacientų, tik apie 4 procentai besikreipiančiųjų, nesant galimybei padėti, nukreipiami į kitas ligonines.
Priėmimo skyriuje vaikams pagal indikacijas teikiama stebėjimo paslauga (2 lovos), kurios metu pacientas yra stebimas 4 – 24 valandas ir, įvertinus vaiko būklę, ligos eigą, tyrimus, nusprendžiama ar vaikas gali gydytis namuose, ar visgi reikalinga stacionarinė pagalba.
Pradėta teikti vaikų dienos stacionaro paslauga (3 lovos), kurios metu mažieji pacientai kasdien ar pagal gydytojo nurodymus lankosi ligoninėje, įvertinama jų būklė, ligos eiga, atliekami būtini tyrimai ir konsultacijos, procedūros, skiriami reikalingi medikamentai. Vizitų skaičių nustato gydytojas (daugiausiai 10 vizitų per mėnesį).

VAIKŲ LIGŲ SKYRIUJE DIRBA

  • Skyriaus vedėja vaikų ligų gydytoja – Rasa;

  • Vyr. slaugytoja – Vilija;

  • Budintys vaikų ligų gydytojai – Andrej, Danutė, Violeta, Mantas, Mantas, Justina;

  • Skyriaus slaugytojos – Laima, Stasė, Laima, Daiva, Sandra;

  • Skyriaus slaugytojų padėjėjos – Rūta.