PRIĖMIMO IR SKUBIOS PAGALBOS SKYRIUS

PRIĖMIMO IR SKUBIOS PAGALBOS SKYRIAUS TELEFONAS

Tel. +370 313 59135

Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje skubią aukščiausio lygio pagalbą teikia vidaus ligų gydytojai, šeimos gydytojai, medicinos gydytojai, chirurgai, traumatologai-ortopedai, prireikus kviečiami kiti gydytojai (urologai, ginekologai, echoskopuotojai, neurologai ir kt.).
Skyriuje veikia 4 stebėjimo lovos su pacientų būklės monitoravimo sistemomis (kvėpavimo, širdies dažnio ir deguonies įsisotinimo stebėjimu). Suteikus pagalbą, pacientai gali būti stebimi ir gydomi iki 24 val. Paciento tolimesnis gydymas tęsiamas arba ligoninės skyriuje, arba pacientas perkeliamas gydymui į kitą asmens sveikatos priežiūros įstaigą, arba išrašomas ambulatoriniam gydymui.
Nestabilios kvėpavimo ir širdies veiklos būklės pacientai, suteikus skubią pagalbą, perkeliami į Intensyvios terapijos skyrių ar reanimobiliu gabenami į tretinio lygio sveikatos priežiūros įstaigą.

Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje yra ambulatorinė operacinė, tvarstomasis, pacientų švarinimo kambariai, izoliatorius, konsultacijų kabinetai.
Šalia Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus Konsultacinėje poliklinikoje veikia kompiuterinės tomografijos kabinetas.

Skubi pagalba teikiama atsižvelgiant į paciento būklės sunkumą – prioritetas teikiamas pačios sunkiausios būklės pacientams. Todėl pacientų aptarnavimo greitis labai priklauso nuo tuo metu skyriuje esančių sunkios būklės pacientų skaičiaus.
Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje teikiama būtinoji pagalba, kuri teikiama pagal LR sveikatos apsaugos ministro įsakymą 2004-04-08 Nr. V-208 „Dėl būtinosios medicininės pagalbos teikimo tvarkos bei masto“. Būtinoji medicinos pagalba, kai asmens gyvybei gresia pavojus, visiems draudžiamiesiems privalomuoju sveikatos draudimu teikiama be siuntimo ir nemokamai. Skubiosios medicinos pagalbos mastą nustato pacientą apžiūrėjęs gydytojas. Tais atvejais, kai į ligoninę kreipiamasi ne dėl būtinosios pagalbos, gyventojas turi turėti siuntimą. Jį išrašyti gali šeimos gydytojas ar kitas specialistas. Taigi pirmiausia gyventojas turi kreiptis į savo polikliniką, prie kurios yra prisirašęs, o jos ne darbo metu – į tą gydymo įstaigą, su kuria jo poliklinika yra sudariusi sutartį dėl paslaugų teikimo jai nedirbant.
Būtinosios pagalbos apimtį ir kategorijas nustato pacientą apžiūrėjęs gydytojas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. V-208 ir galiojančiomis jo redakcijomis.

Būtinoji pagalba teikiama nemokamai:

 • visiems nuolatiniams šalies gyventojams, neatsižvelgiant į jų draustumą;
 • laikinai Lietuvos Respublikoje gyvenantiems ir teisėtai dirbantiems užsieniečiams;
 • ES/EEB šalių piliečiams, laikinai viešintiems mūsų šalyje, pateikus jų draustumą patvirtinančius dokumentus – galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) arba vieną iš E formos (E 111, E 106, E 121) pažymų, arba kitą galiojančią sveikatos draudimo sutartį;
 • užsieniečiams, ne ES/EEB šalių piliečiams, laikinai viešintiems mūsų šalyje, pateikus galiojančią sveikatos draudimo sutartį.

Gydytojui nustačius, kad paciento būklė neatitinka būtinosios pagalbos kriterijų ir jis neturi siuntimo, sveikatos priežiūros paslaugos yra mokamos.

PRIĖMIMO IR SKUBIOS PAGALBOS SKYRIUJE DIRBA

 • Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vedėjas-gydytojas – Ernest;

 • Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus gydytojai – Tomas, Eglė, Eglė, Danielė, Karolis, Agnė, Ieva, Robertas, Austėja;

 • Vyresnioji bendrosios praktikos slaugytoja – Vilija;

 • Bendrosios praktikos slaugytojos – Gitana, Audra, Jolita, Alma, Aušrinė, Rita, Daina, Gabrielė, Asta, Inga;

 • Bendrosios praktikos slaugytojos padėjėjos – Rasa, Vida, Genė, Oksana;

 • Paramedikė – Guoda.

KĄ PASIIMTI ATVYKSTANT PLANINEI HOSPITALIZACIJAI:

Su savimi turėkite:

 • gydytojo siuntimą hospitalizacijai;
 • asmens dokumentus: pasą arba kitą asmens tapatybę liudijantį dokumentą;
 • Asmens higienos reikmenis (dantų šepetukas, dantų pasta, šukos, muilas ir kt.).
 • Ligoninėje pacientai,jei pageidauja, gali dėvėti asmeninius drabužius (naktinius marškinius, pižamas, chalatus ir kt.) ir avalynę. Drabužiai turi būti švarūs ir tvarkingi, iš natūralaus pluošto, nesintetiniai, avalynė (šlepetės ) – guminė ar odinė (ne medžiaginė ir ne kailinė).

Nerekomenduojama imti:

 • brangių daiktų, papuošalų ir stambios pinigų sumos.

Draudžiami daktai:

 • Neleidžiama pacientams palatose turėti savo elektros prietaisų.

Už su savimi pasiimtus į skyrių brangius daiktus, papuošalus  ir pinigus ligoninės administracija neatsako.

Pacientas turi atvykti tiksliai paskirtą datą ir valandą.