Fizinės medicinos ir reabilitacijos kabinetas

FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS KABINETO TELEFONAS Tel. +370 609 16557

Atvykstant reabilitaciniam gydymui reikalingi šie dokumentai:

• Pažyma, išduota teritorinėje ligonių kasoje, suteikianti teisę į kompensaciją už medicininę reabilitaciją.
  • Išrašas iš medicininių dokumentų (Forma 027/a,) užpildytas gydančio gydytojo.
  • Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.
  • Gydytojo reabilitologo siuntimas pirminiam reabilitacijos etapui – galioja 60 d. (per 60 d. turi būti atliktos paskirtos procedūros).

Kabinete atliekamos šiuolaikinės gydymo procedūros:

• KINEZITERAPIJA – tai gydymas judesiu. Kineziterapeutai įvertina paciento funkcinę būklę ir atlieka fizinius pratimus, naudodami papildomas kineziterapijos priemones: Gymnic kamuolius, elastines juostas, nestabilias platformas, mechanoterapiją.
  • Techninės pagalbos priemonių parinkimas.
  • ERGOTERAPIJA – tai gydymas aktyvia darbine veikla, akcentuota į smulkiąją motoriką. Ji parenkama priklausomai nuo ligos pobūdžio, fizinės ir psichinės būklės. Dažniausiai ergoterapija taikoma sutrikus paciento apsitarnavimui: po insultų, sergant sąnarių ligomis, po įvykusių traumų, nervų ligomis sergantiems asmenims.
  • GYDOMASIS MASAŽAS – jo metu įvairios kūno sritys masažuojamos rankomis. Atliekamas klasikinis masažas. Masažas aktyvina medžiagų apykaitą, gerina atsistatymo procesus audiniuose, kraujo ir limfos apykaitą, raumenų elastingumą. Taikomas sergant įvairiomis terapinėmis, nervų sistemos, sąnarių, stuburo ligomis, po traumų ir operacijų.
  • FIZIOTERAPIJA – tai gydymas, taikant įvairius fizikinius veiksnius. Šiame skyriuje atliekama: lazerio, ultragarso, magneto terapija, impulsinių srovių terapija, TENS – transkutaninė elektrinė nervų stimuliacija (skausmui mažinti), raumenų stimuliacija, kompresinė terapija (aparatinis limfodrenažas) – skiriama gydant lėtinį veninės kraujotakos nepakankamumą, limfų edemą, gerina kraujotaką, limfos drenažą, randų hipertrofiją, inhaliacijos (mineralinio vandens, eukalipto, propolio).

FIZIOTERAPIJOS KABINETE DIRBA:

• Atsakinga už Fizinės medicinos ir reabilitacijos kabineto veiklą – vyr. kineziterapeutė Rūta;
  • Fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytoja – Zina;
  • Ergoterapeutė – Liucija;