Druskininkų ligoninės kolektyvo gretos pilnėja – rugpjūčio mėnesį kurorto ligoninėje dirbti pradeda urologas Aurimas Opolskis.

Pasak Druskininkų ligoninės direktorės Evelinos Raulušaitienės, vienas svarbiausių ligoninės uždavinių – stiprinti komandą, pritraukti naujų specialistų.

„Džiaugiuosi, kad jauni medikai mato mūsų ligoninę kaip ilgalaikę darbo perspektyvą, galimybę realizuoti savo potencialą. Stengiamės užtikrinti jiems patrauklią darbo aplinką, o pacientams – paslaugų spektrą ir kokybę“ – sakė E. Raulušaitienė.

Gydytojas-urologas Aurimas Opolskis kilęs iš Alytaus. Šiuo metu jis dirba Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, o nuo rugpjūčio mėnesio atvyks pacientų konsultuoti ir į Druskininkus.

Pasak gydytojo, Druskininkai jam artimas kraštas, nes jame gyvena nemažai giminaičių.

„Baigiau Lietuvos sveikatos mokslų universitetą įgijau gydytojo urologo kvalifikaciją. Nuo medicinos studijų pradžios žinojau, kad norėsiu dirbti chirurginio profilio darbą, bet patinka ir bendravimas su pacientais. Urologija, būtent ta sritis, apjungianti ambulatorinį ir stacionarinį darbą. Smagu, kad dažniausiai galima žmogaus problemą išspręsti iki galo, konsultuoti, skirti medikamentinį gydymą, esant būtinumui operuoti. Daugiausiai domiuosi akmenligės gydymu ir onkourologijos sritimi: inkstų, šlapimo pūslės, sėklidžių ir prostatos vėžiu“ – sako A. Opolskis.

Pasak gydytojo, tarp dažniausiai nustatomų onkologinių ligų vyrams – prostatos vėžys.

Laiku nustatytas prostatos vėžys yra labai gerai gydomas ir kontroliuojamas, tačiau žmonės dažnai bijo, delsia kreiptis į specialistus, o prostatos vėžys neturi kažkokių specifinių, šią ligą išduodančių simptomų. Kada atsiranda ryškūs skausmai – dažniausiai gydymas būna sudėtingas.

„Dažnai atvyksta pacientai su įsisenėjusiomis ligomis, kai jau išties būna blogai. Dažniausi atvejai būna, kada nesigydę prostatos ligų vyrai, kuriems neretai dėl atsiradusių gretutinių ligų, gydymas būna sudėtingas, reikalingos skubios intervencijos ar operacijos. Raginu žmones nebijoti kreiptis į specialistus. Esant būtinybei atlieku operacinį gydymą pacientams Vilniuje- atviras, endoskopines, laparoskopines operacijas, minimaliai invazines procedūras, akmenis inkstuose galima suskaldyti išoriškai litotriptoriumi – tai šiuolaikiškas, organizmą tausojantis, neinvazinis, saugus ir efektyvus gydymo būdas, tinkamas esant tam tikroms sąlygoms“ – sako A. Opolskis.

Gydytojas pažymi, kad: vyrai turėtų apsilankyti pas urologą, jeigu atsiranda šlapinimosi problemų, tenka šlapintis dažniau, keltis naktimis ar silpnėja šlapinimosi srovė. Tokiais atvejais neišsišlapinama, pradeda trikti inkstų veikla, atsiranda inkstų nepakankamumas ir gydymas būna komplikuotas.

„Apie potencijos bei erekcijos problemas vyrai kalbėti prisibijo. Potencijos sutrikimai dažniausiai prasideda 50-mečiams, tačiau būna, kad kreipiasi ir jaunesni. Tad reikia nebijoti kreiptis pas urologą, nes skyrus gydymą, gyvenimo kokybė pagerėja. Visgi sveikata – didžiausias turtas, tad turėtume rasti laiko ir savo sveikatai, bei kreiptis pas specialistus laiku“ – konsultuotis su specialistais kviečia gydytojas-urologas A. Opolskis.