Aktyvinto dalinio tromboplastino laiko nustatymas (ADTL)
D-dimerų nustatymas latekso agliutinacijos metodu
Troponino I (Tn I) nustatymas (tyrimo analizatoriuje trukmė ilgiau negu 15 min.)
H.P.testas (Helicobacter pylori)
C reaktyvaus baltymo kiekybinis nustatymas
C reaktyvaus baltymo pusiau kiekybinis nustatymas
Fibrinogeno koncentracijos nustatymas
Reumatoidinio faktoriaus kokybinis nustatymas
Kreatinkinazės širdies izomeras (CK-MB)
Transferino koncentracijos nustatymas
Valproinė rūgštis
Kofermentas Q10
Beta Karotinas
Vitamino C koncentracijos nustatymas
Vitamino D koncentracijos nustatymas
BNP (natriuretinis peptidas)
NT-pro-BNP
Prokalcitoninas
Albumino koncentracijos nustatymas
Manganas, Mn
Cholinestarazė, CHE
Kaulų šarminė fosfatazė
Osteokalcino nustatymas imunofer,entiniu metodu
APC-R (aktyvuoto baltymo C rezistentiškumas), Leideno faktorius
Lupus antikoguliantas LA1/LA2
Baltymas S
Baltymas C
Antitrombinas III
Rota/Adenoviruso Combo testas
Noroviruso testas
Gripo greitasis testas
Narkotinių medžiagų testas
Greitasis Covid-19 antigeno testas
Greitasis streptokoko A antigeno testas
Neįgaliųjų versija
Neįgaliųjų versijos režimai
Epilepsijai saugus režimas
Sumažina spalvų ryškumą ir pašalina mirkčiojimus
Šis režimas leidžia žmonėms, sergantiems epilepsija, saugiai naudotis svetaine, pašalinant priepuolių riziką, atsirandančią dėl mirksinčių animacijų ir rizikingų spalvų derinių.
Režimas silpnaregiams
Pagerina svetainės vaizdus
Šis režimas pritaiko svetainę taip, kad būtų patogiau naudotojams, turintiems regėjimo sutrikimų, tokių kaip blogėjantis regėjimas, tunelio regėjimas, katarakta, glaukoma ir kt.
Kognityvinės negalios režimas
Padeda sutelkti dėmesį į konkretų turinį
Šis režimas suteikia įvairių pagalbinių parinkčių, padedančių vartotojams, turintiems pažinimo sutrikimų, tokių kaip disleksija, autizmas, CVA ir kt., lengviau sutelkti dėmesį į esminius svetainės elementus.
ADHD draugiškas režimas
Sumažina blaškymąsi ir pagerina dėmesį
Šis režimas padeda vartotojams, turintiems ADHD ir neurologinio vystymosi sutrikimų, lengviau skaityti, naršyti ir sutelkti dėmesį į pagrindinius svetainės elementus, kartu žymiai sumažinant blaškymąsi.
Aklumo režimas
Leidžia naudoti svetainę su ekrano skaitytuvu
Šis režimas sukonfigūruoja svetainę, kad ji būtų suderinama su ekrano skaitytuvais, pvz., JAWS, NVDA, VoiceOver ir TalkBack. Ekrano skaitytuvas – tai programinė įranga akliesiems, įdiegta kompiuteryje ir išmaniajame telefone, o svetainės turi būti su ja suderinamos.
Skaitymo nuostatos
Lango dydis
Numatytas
Teksto didintuvas
Šrifto pakeitimas
Turintiems disleksiją
Paryškinti antraštes
Paryškinti nuorodas
Šrifto dydis
Numatytas
Linijų aukštis
Numatytas
Tarpai tarp raidžių
Numatytas
Lygiuoti iš kairės
Centruoti
Lygiuoti iš dešinės
Vizualiniai nustatymai
Tamsus kontrastas
Šviesus kontrastas
Vienspalvis
Didelis kontrastas
Ryškesnis atspalviai
Mažesni atspalviai
Keisti teksto spalvas
Keisti antraščių spalvas
Keisti fono spalvas
Lengvam navigavimui
Išjungti garsus
Slėpti nuotraukas
Virtuali klaviatūra
Skaitymo gidas
Stabdyti animacijas
Skaitymo langas
Paryškinti zonas
Paryškinti fokusą
Didelis tamsus žymeklis
Didelis šviesus žymeklis
Cognitive Reading
Navigaciniai klavišai
Voice Navigation
Druskininkų Ligoninė
PROGRAMĖLĖS KŪRĖJŲ ŽODIS
druskligonine.lt
December 13, 2024
Atitikties statusas
Įgyvendindami norą užtikrinti svetainės prieinamumą, siekiame kuo griežčiau laikytis Pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės nurodo, kaip žiniatinklio turinį galima padaryti prieinamą žmonėms su įvairaus pobūdžio negalia. Atitiktis šioms gairėms padeda užtikrinti, kad puslapis yra prieinamas visiems: žmonėms su judėjimo, regos, klausos, intelekto, psichosocialine ar kompleksine negalia, kitais galimais informacijos supratimo sunkumais.
Šioje svetainėje naudojamos įvairios technologijos, skirtos ją padaryti kuo prieinamesnę.. Naudojame prieinamumo sąsają, leidžiančią asmenims su specifine negalia pritaikyti svetainės UI (naudotojo sąsają) ir dizainą prie savo asmeninių poreikių.
Be to, svetainėje naudojama dirbtinio intelekto (angl. AI) paremta funkcija, kuri nuolat optimizuoja svetainės pritaikymo lygį. Ši funkcija atkuria svetainės HTML, pritaiko jos funkcijas ir veikimą ekranų skaitytuvams, kuriuos naudoja aklieji, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote gedimų ar turite funkcijų pagerinimo idėjų, mielai su jomis susipažinsime.
Ekrano skaitytuvai ir valdymas klaviatūra
Interneto svetainėje įdiegta ARIA atributų (angl. Accessible Rich Internet Applications) technologija. Ji užtikrina, jog regos negalią turintys vartotojai, besinaudojantys ekranų skaitytuvais, galėtų skaityti svetainės tekstus ir naudotis jos funkcijomis. Kai tik naudotojas su ekrano skaitytuvu patenka į svetainę, jis tuoj pat gauna priminimą įsijungti Aklumo režimo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir naudotis svetaine. Apačioje pateikiame informaciją, kaip mūsų svetainėje užtikrinamos kai kurios svarbios ekranų skaitytuvų funkcijos:
Pritaikymas ekrano skaitytuvams: nuolat veikiantis foninis procesas (angl. background process) peržiūri svetainės komponentus užtikrindamas nuolatinę atitiktį net kai svetainė atnaujinama. Šio proceso metu ekrano skaitytuvams perduodami duomenys naudojant ARIA atributų rinkinį. Veikiant foniniam procesui, skenuojami visi svetainėje esantys paveikslėliai ir suteikiamas paveikslėlio apibūdinimas kaip ALT (alternatyvaus teksto) žyma paveikslėliams, prie kurių nėra aprašymo. Taip pat naudojant OCR (optinio simbolių atpažinimo) technologiją nuskaitomi pačiame paveikslėlyje esantys tekstai. Norint įjungti šias funkcijas, naudotojams tereikia paspausti Alt+1 kombinaciją klaviatūroje. Šie patobulinimai suderinami su visais populiariais ekranų skaitytuvais, tokiais kaip JAWS ir NVDA.
Valdymo klaviatūra optimizavimas: foninis procesas taip pat pritaiko svetainės HTML ir suteikia papildomų funkcijų naudojant JavaScript kodą, kad svetainėje būtų galima naršyti klavišais. Tarp tokių funkcijų yra judėjimas svetainėje naudojant Tab ir Shift+Tab klavišus, išskleidžiamųjų meniu valdymas rodyklių klavišais, jų uždarymas Esc klavišu, mygtukų ir nuorodų aktyvavimas Enter klavišu, judėjimas tarp žymimų langelių ir panašių elementų naudojantis rodyklių klavišais bei jų žymėjimas tarpo arba Enter klavišais. Taip pat yra galimybė naudoti sparčiosios navigacijos (angl. quick-navigation) ir turinio peršokimo (angl. content-skip) meniu, kurie pateikiami kaip pirmi elementai svetainėje arba juos galima iškviesti paspaudus klavišų kombinaciją Alt+1. Foninis procesas taip pat rūpinasi iššokančiais langais, nukreipdamas klaviatūros fokusą į juos ir neleisdamas fokusui nukrypti.
Vartotojai taip pat gali naudoti sparčiuosius klavišus, tokius kaip „M“ (meniu), „H“ (antraštės), „F“ (formos), „B“ (mygtukai) ir „G“ (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.