Krašto apsaugos ministro vizitas

2015 sausio 20 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su Druskininkų ligoninės administracija. Susitikimo metu aptartos galimybes Druskininkų ligoninėje tęsti gydymą ir reabilitaciją Rytų Ukrainoje sužeistiems Ukrainos kariams.

Sveikatos apsaugos ministrės vizitas

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė  sausio 20 d. lankėsi Druskininkuose. Vizito metu susitiko su Druskininkų ligoninės darbuotojais. Susitikimo metu buvo aptarta įstaigos finansinės veiklos rezultatai ir pasidžiaugta, kad ligoninė 2014 metus baigė be skolų. Ministrė paminėjo, kad sveikatos politikoje išskirtinis dėmesys šiais metais bus skiriamas slaugytojų kompetencijos praplėtimui, perduodant daugiau atsakomybės gydant ir prižiūrint ligonius. Taip pat informavo, kad šiuo metu yra sudaryta darbo grupė, kuri neužilgo turi pateikti siūlymus dėl slaugytojų darbo apmokėjimo ir pateikti priemones, kaip sumažinti netolygumus slaugytojų darbo apmokėjimo srityje.

Susitikimas dėl chirurgijos paslaugų teikimo Druskininkų ligoninėje

2014 m. lapkričio 17 d. Druskininkų ligoninėje vyko pasitarimas dėl ligoninės perspektyvų vystant chirurginio profilio paslaugas atsižvelgiant į šių dienų aktualijas nacionaliniu ir vietos lygmeniu. Savivaldybės administracijos iniciatyva į susitikimą buvo pakviesti Respublikos vyriausias chirurgas ir LSMU Chirurgijos klinikos vadovas prof. Juozas Pundzius bei Lietuvos chirurgų asociacijos vadovas prof. Giedrius Barauskas.

Ministro vizitas

2014 m. gegužės 30 d. Druskininkų ligoninėje apsilankė Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis. Susitikimo metu ministras išklausė ligoninės bei pirminės sveikatos priežiūros atstovų pranešimus, mielai atsakė į susirinkusiųjų klausimus, aptarė Lietuvos sveikatos sistemos aktualijas.

Pasaulinė diena be tabako

2014 m. gegužės 31 d. pasaulis jau 25-ąjį kartą minės Pasaulinę dieną be tabako. Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru. Kviečiame visus pasitikti Pasaulinę dieną be tabako su akcija „Gėlė vietoj cigaretės“.

Rūkymo sukeliamų ligų sąrašas didžiulis, o pasekmės gali būti tragiškos. Mokslininkai siūlo dar kartą gerai pamąstyti, ar imti cigaretę į rankas iš tiesų verta. Įrodyta, kad rūkymas 10 metų paankstina insultą. Jeigu po nestipraus insulto žmogus ir toliau rūko, tikimybė patirti dar vieną insultą padidėja 10 kartų. Plaučių vėžys yra vienas dažniausių susirgimų rūkalių tarpe. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2012 m. nuo su rūkymu susijusių piktybinių navikų mirė 1 594 asmenys. Nepaisant neigiamų rūkymo pasekmių, šio įpročio (kaip ir bet kurio kito) atsisakyti ne taip jau paprasta, todėl geriausia išvis nepradėti rūkyti!

10 priežasčių, dėl kurių turėtumėte atsisakyti rūkymo:

  1. Pagerės Jūsų gyvenimo kokybė.
  2. Pagerės Jūsų  sveikata: pradings kosulys, sumažės dusulys, širdies ir kraujagyslių ligų, plaučių vėžio ir kitų ligų rizika bus mažesnė, nekankins rėmuo. Metus rūkyti, po 10 metų širdies priepuolio tikimybė prilygsta nerūkančio žmogaus širdies priepuolio tikimybei, o plaučių vėžio tikimybė sumažėja du kartus.
  3. Naktį geriau miegosite, o dieną būsite žvalesnis ir turėsite daugiau energijos.
  4. Pagražėsite ir apsisaugosite nuo ankstyvo odos senėjimo.
  5. Sutaupysite pinigų.
  6. Jausitės mažiau suvaržytas įvairių draudimų.
  7. Nerūkantiems bus maloniau su Jumis bendrauti.
  8. Maloniau kvepėsite.
  9. Pagerės Jūsų skonio ir uoslės pojūčiai.
  10. Jūsų gyvenimo trukmė pailgės 6–8 metais. Pamąstykite, kiek daug įdomaus ir prasminga per tą laiką būtų galima nuveikti.

Rūkymas – brangus malonumas. Pamėginkite paskaičiuoti, kiek jis jums kainuoja per savaitę, per vienerius metus, per penkerius metus. Turėtumėte pakraupti ir imti graužtis – juk tikrai galite išleisti pinigus naudingiau. Jei norite sužinoti, kiek pinigų sutaupytumėte nerūkydami ar metę rūkyti galite paskaičiuoti pasinaudodami interaktyvia skaičiuokle „Nerūkyti nieko nekainuoja”http://ntakd.lt/images/all/skaiciuokle/skaiciuokle.htm

Ligoninės 2013 metų veiklos ataskaita

2014 m. balandžio 30 d. Druskininkų ligoninės direktorius Viktoras Meižis savivaldybės tarybos nariams pristatė ligoninės 2013 metų veiklos ataskaitą. Ligoninės darbuotojai su ataskaita buvo supažinti 2014 m. gegužės 2 d. Ataskaitos pristatymą galite peržiūrėti čia, o visą ataskaitos dokumentą čia.

E. sveikata regionams susitikimas

2014 m. kovo 24 d. Druskininkų ligoninėje įvyko e.sveikata regionams valdybos komiteto susitikimas, kuriame dalyvavo svečiai iš Vokietijos, Suomijos, Danijos, Latvijos bei Lietuvos. Susitikime pristatyti vykdomi projektai, aptartos naujovės ir projektų plėtros perspektyvos.

Paslaugų kokybės užtikrinimas

Norėdami užtikrinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų aukštą kokybę, informuojame, kad, esant neaiškumams dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkos mūsų įstaigoje ar kylant kitoms problemoms dėl diagnostikos ar gydymo, pacientas arba jo artimieji gali kreiptis į atitinkamo skyriaus vyresniąją bendrosios praktikos slaugytoją, gydantį gydytoją arba skyriaus vedėją su prašymu paaiškinti ar atsakyti į klausimus, susijusius su paciento gydymu. Visada yra galimybė kreiptis tiesiogiai į ligoninės administraciją. VšĮ Druskininkų ligoninės direktorius asmeniniais klausimais priima kiekvieną trečiadienį nuo 9.00 iki 11.00 val., taip pat galima kreiptis el. paštu: v.meizis@druskininkai.lt

Pacientas, manydamas, kad VšĮ Druskininkų ligoninėje buvo pažeistos jo teisės, turi galimybę pateikti skundą, laikydamasis pacientų skundų nagrinėjimo tvarkos reikalavimų.

 

Daugiau informacijos rasite:

https://www.druskligonine.lt/gincu-tarp-ligonines-ir-pacientu-sprendimo-tvarka/

 

Pastebėjus korupcijos pasireiškimo tikimybę prašome informuoti ligoninės administraciją. Taip pat Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijoje pradėjo veikti antikorupcinė telefono linija: 8 800 66 004 (nemokamas telefonas)

Studentė iš Vokietijos atlieka praktiką

Druskininkų ligoninė, bendradarbiaudama su Flensburgo universitetu (Vokietija), pasirašė sutartį su Fachhochschule Flensburg Ekonomikos fakulteto bakalauro studente Jenny Hansen dėl praktikos atlikimo Druskininkų ligoninėje. Studentė, prisiimdama Fachhochschule Flensburg Ekonomikos fakulteto nurodymus sutarties vykdymui, nuo 2014 metų vasario 10 dienos pradėjo trijų mėnesių praktinį mokymąsi mūsų įstaigoje. Ši praktika yra dalis „Verslo administravimo“ ir „Verslo studijų ir informacijos technologijų“ mokymo programų Fachhochschule Flensburg, Vokietijoje. Mokymosi programų pagrindinė kryptis – sveikatos priežiūros įstaigų vadyba. Universitetas, sudarydamas sąlygas praktiką atlikti kitoje šalyje, skatina studentus pažinti tos šalies istoriją, kultūrą bei pramokti kalbos.

 

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp VšĮ Druskininkų ligoninės ir VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų

2013 m. lapkričio 30 d. Druskininkų savivaldybėje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp VšĮ Druskininkų ligoninės ir VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų. Šalys susitarė apjungti savo pastangas,darbą ir žinias mūsų miesto ligoninės pacientams teikiant šias tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas: ambulatorines kardiologo, neurologo, abdominalinės chirurgijo, urologo, pulmonologo, krūtinės chirurgo, onkologo chematerapeuto, onkologo radioterapeuto, dermetovenerologo, hematologo, radiologo (telemedicinos), vaikų ligųir kt. gydytojų konsultacijas bei intervencines procedūras. Šios paslaugos bus teikiamos VšĮ Druskininkų ligoninėje arba VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose.

Bendradarbiavimo prioritetai širdies ir kraujagyslių ligos (miokardo infarkto, insulto ir kt. gydymas), onkologija, vaikų ligos ir neonatologija.


Apskritojo stalo diskusija


2013 m. lapkričio 26 d
. vyko VšĮ Druskininkų ligoninės organizuota apskritojo stalo diskusija ,,Sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo ypatumai rajonų ir regionų ligoninėse”. Joje dalyvavo VšĮ Alytaus apskrities

S. Kudirkos ligoninės direktorius A. Vasiliauskas, VšĮ Varėnos ligoninės direktorius H. Bukelis, VšĮ Lazdijų ligoninės vyr. gydytojas V. Šimkonis, VšĮ Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius B. Čepas.


Diskusijos tikslas
– aptarti Lietuvos sveikatos sistemos vystymo perspektyvas, išryškinant sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo, integruotos pacientų priežiūros ir antrinio lygio ligoninių bendradarbiavimo problemas bei galimybes su pirminio bei tretinio lygio paslaugas teikiančiomis sveikatos priežiūros įstaigomis.


Vyko bendras problemų aptarimas, pasidalijimas gerąja praktika bei patirtimi planuojant sveikatos priežiūros paslaugas savo savivaldybėse bei apskrityje.


Pasirašyta
sutartis dėl onkologinės pagalbos teikimo


Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos ir VšĮ Druskininkų ligoninė 2013 m. lapkričio 5 d. sutarė bendradarbiauti ligonių labui ir kartu teikti konsultacijas pacientams, kuriems reikalingos specializuotos tretinio lygio paslaugos onkologijos srityje. Nuo lapkričio mėnesio pradžios pradedamas įgyvendinti projektas su keturiolika ligoninių.


Projekto tikslas
– užtikrinti kokybiškų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir tęstinumą pacientams, kuriems įtariamos ar diagnozuotos onkologinės ligos. Kartą per mėnesį Kauno klinikų specialistai vyks į sutartis sudariusias ligonines ir konsultuos pacientus. Planuojama teikti ambulatorines tretinio lygio gydytojo onkologo chemoterapeuto, gydytojo onkologo radiologo, abdominalinės chirurgijos gydytojo ir gydytojo dermatovenerologo konsultacijas.


Į sutarčių pasirašymą atvyko LR sveikatos apsaugos viceministras Erikas Mačiūnas ir projekto partnerių – ligoninių vadovai. Naujasis projektas yra kuriamo Onkologijos klasterio veiklos programos dalis. Onkologijos klasteris padės sumažinti pagalbos sergantiems onkologiniais susirgimais netolygumus ir pagerinti tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą regionuose.


,,Sutarčių pasirašymas – labai svarbus įvykis, – naujo bendradarbiavimo pradžia džiaugėsi Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. – Tai rodo, kad ligoninės pradeda kalbėtis vienos su kitomis ir esame pasirengę bendradarbiauti pacientų labui.


,,Onkologinės pagalbos pasiekiamumas lemia, ar žmogus gyvens, ar ne, – bendradarbiavimo naudą pabrėžė Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė prof. dr. Elona Juozaitytė. – Glaudesnis bendradarbiavimas su kolegomis gydytojais padės paprasčiau spręsti klausimus dėl tolesnio gydymo ar komplikacijų.

2013 m. spalio 27 – 31 d.


Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus vadovaujamoje delegacijoje, kurios sudėtyje dalyvavo VšĮ Druskininkų ligoninės direktorius Viktoras Meižis ir direktoriaus pavaduotoja medicinai Daiva Pauliukevičiūtė 2013 m. spalio 27 – 31 dienomis lankėsi Vokietijos šiaurėje, Šlėzvigo-Holšteino žemės Flensburgo mieste. 


Vizitas organizuotas Flensburgo universiteto kvietimu, siekiant susipažinti su Baltijos jūros regione kuriamomis inovatyviomis partnerystėmis ir gerąja praktika plėtojant elektroninės sveikatos priežiūros paslaugas (e-health for region (eH4R)), kurios įgalina pacientus, sergančius lėtinėmis ligomis, geriau save prižiūrėti.


Vizito metu buvo lankytasi miesto sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigose, savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų departamente bei Pritaikomųjų mokslų universitete.

Susitikimų metu buvo pristatyti sveikatos ir socialinių paslaugų ypatumai, kuriant integruotas sveikatos priežiūros paslaugas.


Sveikatos politika Flensburgo mieste grindžiama viso žmogaus gyvenimo kelio požiūriu, įvertinant žmogaus amžiaus tarpsniams būdingą sveikatos priežiūrą: šeimos planavimas ir reprodukcinė sveikata, motinos ir vaiko sveikata, paauglių sveikata ir sveikas senėjimas. Reikšmingas dėmesys skiriamas sveikatos stiprinimo ir ligų prevencijos veiklų finansavimui ir vykdymui.


Kartu dalyvavo Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Benjaminas Čepas ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos profesorius Alfonsas Vainoras.

2013 m. rugsėjo 22 d. – Europos diena ,,Mieste be savo automobilio”

 

Dieną be automobilio miesto gyventojai ir svečiai kviečiami palikti savo automobilius namie ir naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis: dviračiais, riedučiais, paspirtukais, ar vaikščioti pėsčiomis. Visi mes galime pradėti nuo mažo pokyčio, galime pagerinti mūsų visų gyvenimo kokybę.

,,Švarus oras – tavo sprendimas!”.

images

 

2013 m. rugsėjo 19 d.

VšĮ Druskininkų ligoninėje lankėsi VšĮ Kauno klinikų generalinis direktorius profesorius Renaldas Jurkevičius, direktorius medicinai ir slaugai  profesorius Albinas Naudžiūnas, direktorė valdymui ir plėtrai medicinos mokslų daktarė Daiva Pentiokinienė ir Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas.


Svečiai susitikimo su ligoninės administracija ir skyrių vedėjais metu diskutavo dėl III lygio paslaugų prieinamumo pacientams gerinimo, dėl galimų bendradarbiavimo sričių.


Atidėjusiųjų endoprotezavimo operacijas dėmesiui

 

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) pakartotinai informuoja, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d. keičiasi sąnario endoprotezui gauti eilės tvarka. Nebus priimami gyventojų, įrašytų į minėtą eilę, tačiau atsisakiusių iki 2012 m. rugsėjo 30 d. numatytu laiku operuotis, prašymai grįžti į savo vietą eilėje. Šie gyventojai kviečiami nedelsiant VLK pateikti prašymą dėl grįžimo į minėtą eilę, nes bus iš jos išbraukiami ir turės registruotis iš naujo.


Daugiau apie endoprotezavimo tvarką galima sužinoti paskambinus VLK informacijos telefonu 8 700 88888 arba pateikus užklausą el. paštu info@vlk.lt


2013 m. rugsėjo 13 diena – Pasaulinė sepsio diena.


Sepsis – itin aktuali šiuolaikinės intensyviosios medicinos problema. Nepaisant moderniosios medicinos galimybių: vakcinų, antibiotikų, intensyviosios terapijos, sepsis išlieka svarbiausia didelį pacientų ligotumą lemiančia priežastimi ir sunkia finansine našta sveikatos priežiūros sistemai.


Dažnai neteisingai suprantamas kaip ,,kraujo užkrėtimas” sepsis šiandien yra viena iš pirmaujančių mirties priežasčių visame pasaulyje.


Lietuvoje Pasaulinei sepsio dienai pažymėti Lietuvos Respublikos Seime vyks konferencija ,,Stabdykime sepsį – gelbėkime gyvybes” (Rugsėjo 13 d. 10 val.) ir ,,Pasaulinė sepsio dienos” komandos bėgimas Lietuvos pašto estafetėje 4×10 km X-jame DANSKE BANK Vilniaus maratone (Rugsėjo 15 d. 9.45 val.).


2013 m. rugpjūčio 1 d.


Nuo rugpjūčio 1 d. visi pacientai, kurie gulėjo ir gydėsi VšĮ Druskininkų ligoninėje, galės gauti išsamią informaciją apie tai, kiek už jų gydymą sumokėjo valstybė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Tokius duomenis jiems pateiks teritorinės ligonių kasos (TLK), apibendrinusios gydymo įstaigos pateiktą informaciją.

 

Išrašymo iš ligoninės dieną, pacientai gaus Paciento atmintines, kuriose bus paaiškinta, kad informaciją apie savo gydymą ir jo kainą ligoninėje jis gali gauti keliais būdais – pateikęs prašymą TLK, TLK atstovui savivaldybėje arba apsilankęs internete.

 

Iš TKL pacientas gaus popierinę ataskaitą, kurioje jis ras informaciją apie tai, koks gydymas jam buvo taikytas gulint ligoninėje ir kiek jis kainavo. Ligoninei yra apmokama bendra kaina už visas paciento gydymo metu suteiktas paslaugas – tyrimus, operacijas, vaistus. Tačiau jei tokio gydymo metu buvo skirti brangūs tyrimai, vaistai ar medicinos pagalbos priemonės, kurie nėra įskaičiuojami į bendrą gydymo atvejo kainą ligoninėje, šią informaciją taipogi bus galima gauti.

 

2013 m. gegužės 30 d.

 

VšĮ Druskininkų ligoninėje lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Slaugos fakulteto dekanė Geriatrijos klinikos profesorė Jūratė Macijauskienė ir Slaugos ir rūpybos katedros vedėja docentė, biomedicinos mokslų daktarė Aurelija Blaževičienė.

 

Viešnios ligoninės medicinos personalui pristatė pirmosios ir antrosios pakopų studijų programas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, suteikiančias galimybę derinti darbą su studijomis (daugiau informacijos www.lsmuni.lt).

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovės ir ligoninės administracija pasiruošę bendradarbiauti slaugos, reabilitacijos ir geriatrijos srityse.

 

 

2013 m. gegužės 9 d. 14 val.

VšĮ Druskininkų ligoninės konferencijų salėje vyks visuotinis darbuotojų susirinkimas.

 

 

2013 m. balandžio 25 d. 12 val. 


VšĮ Druskininkų ligoninės konferencijų salėje organizuojama apvalaus stalo diskusija

,,Endokrinologijos aktualijos Druskininkuose”.

Moderatorius gydytojas endokrinologas doc. V. Matulevičius.

Kviečiame dalyvauti šeimos gydytojus ir gydytojus endokrinologus.

 


Kviečiame tapti VšĮ Druskininkų ligoninės paramos davėjais.


Ligoninė yra paramos gavėja.

Prašome 2 procentus pajamų mokesčio pervesti mūsų įstaigai (kodas 152114650).

Nuoširdžiai dėkojame.


2013 m. balandžio 7-oji diena – Pasaulinė sveikatos diena.


Pasaulinė sveikatos diena skirta padidinto kraujo spaudimo problemai.

Kontroliuokite savo kraujo spaudimą!

 

Kategorija Sistolinis   Diastolinis
Optimalus <120 <80
Normalus 120-129 80-84
Aukštas normalus 130-139 85-89
1 laipsnio AH (maža) 140-159 90-99
2 laipsnio AH (vidutinė) 160-179 100-109
3 laipsnio AH (didelė) >180 >110
Izoliuota sisteminė hipertenzija >140 <90
Žemas normalus 90-100 60-65
Hipotenzija <90 <60

Arterinio kraujo spaudimo (AKS) kategorijų klasifikacija (1999 m. Pasaulinė sveikatos organizacija/ Tarptautinė hipertenzijos draugija).


2013 m. kovo 7 – 8 d.

 

Baltijos jūros regiono ekspertai rinkosi Druskininkų ligoninėje, kad aptartų sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą bendruomenės lygmenyje.