Atidarytas Geriatrijos dienos stacionaras

2023 vasario 24 d. | Kita | Renginys

Šią savaitę Druskininkų ligoninės ketvirtajame aukšte duris atvėrė Geriatrijos dienos stacionaras, kuriame bus teikiamos išsamiojo geriatrinio ištyrimo paslaugos, atliekamos gydomosios ir kitos procedūros – kineziterapijos, ergoterapijos, fizioterapijos, vaistų suleidimo į veną, socialinių įgūdžių ir sveikos mitybos įgūdžių formavimo, paciento namų aplinkos pritaikymo, paciento mokymo, ištyrimo prieš operaciją ir kitos.

Dienos stacionaro atidaryme dalyvavo Druskininkų savivaldybės vadovai, LR Seimo narys Zenonas Streikus, kunigas Vaidas Vaišvilas, tarybos nariai, sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, ligoninės darbuotojai,

Naująsias patalpas apžiūrėjęs Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas džiaugėsi, kad druskininkiečiams nuo šiol geriatrijos paslaugos bus lengvai prieinamos.

„Druskininkų ligoninė gali pasidžiaugti ne tik jaukia ir atnaujinta aplinka, bet ir su pacientais dirbančia kvalifikuota komanda. Esame vienintelis Lietuvos kurortas, išsaugojęs savo ligoninę, kuri kasmet atsinaujina ne tik įrangą ar patalpas, bet ir į savo kolektyvą pritraukia savo kompetentingų, patyrusių, perspektyvių medikų, kurie padeda druskininkiečiams ir kurorto svečiams“, – sakė R. Malinauskas.

Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė pažymėjo, kad geriatrijos paslaugų poreikis kasmet auga.

„Geriatrijos dienos stacionare bus teikiamos konsultacijos vyresniems nei 60 m. pacientams, kurių metų gydytojai įvertins paciento fizinę sveikatą, funkcinį savarankiškumą, protinę veiklą ir emocinę būseną, padės išspręsti paciento problemas, kilusias dėl daugybinės patologijos, negalios, socialinių ir psichologinių veiksnių, sudarys tyrimo, gydymo, priežiūros, maitinimosi, reabilitacijos ir slaugos planą“ – sakė E. Raulušaitiene.

Norintys patekti į naująjį Geriatrijos dienos stacionarą, turi turėti gydytojo siuntimą. Su juo atvykus į ligoninę, medikai sudarys gydymo planą, kuris bus vykdomas Geriatrijos dienos stacionare.

Pacientams dienos stacionaro paslaugos iki 15 dienų bus apmokamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Gydymas truks iki 8 val. per dieną.

Atnaujinus ligoninės ketvirtąjį aukštą buvo įrengtos penkios palatos, laukiamasis, pacientų registravimo patalpa, pacientų priėmimo kabinetai, geriatro, ergoterapeuto, kineziterapijos, socialinio darbuotojo, psichologo kabinetai, pacientų mokymo patalpa. Taip pat valgomasis su integruota virtuve, pagalbinės patalpos, skirtos darbuotojams.

Projekto vertė – 236 tūkst.eurų, iš jų 85 proc. Europos regioninės plėtros fondo lėšos.